|
Gepost op zondag 8 Augustus 2010 23:04:46 |
 |
Heb je dit dan zoveel nodig om dit zelf te bouwen. Ik in ieder geval niet want heb net van 130/230volt... |
|
|
Gepost op zondag 8 Augustus 2010 23:42:35 |
 |
Thuis niet zo veel, maar op het werk wel. |
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? |
|
Gepost op woensdag 11 Augustus 2010 21:43:23 |
 |
Begin van de behuizing.

|
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? |
|
Gepost op zondag 15 Augustus 2010 18:18:46 |
 |
En hij is af, juist nog een koffertje maken voor hem in te steken.
Vanaf de zijkant gezien

Alle onderdelen

Nog een keer vanaf de zijkant

Vanaf de achterkant, het past net.

De voorkant

De achterkant

Ook nog 2 leds om bij te lichten

En natuurlijk een filmke:
|
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? |
|
Gepost op zondag 15 Augustus 2010 19:15:34 |
 |
Ziet er goed uit!! |
Met vriendelijke groet, Stynus ||| www.elektronicastynus.be |
|
Gepost op zondag 15 Augustus 2010 21:31:55 |
 |
|
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? |
|
Gepost op maandag 16 Augustus 2010 15:27:17 |
 |
Mooi werk ! |
nu nog het nubke van schematheek :p |
|
Gepost op maandag 16 Augustus 2010 16:07:53 |
 |
Zeer zeer mooi gemaakt, maar zoals eerder gezegd op CO een aarding vanwege de metalen behuizing zou niet misstaan. |
|
|
Gepost op maandag 16 Augustus 2010 16:16:37 |
 |
En waarom zou ik een aarding voorzien. Het doosje is dan wel van aluminium maar het is degelijk gebouwd en met alles rekening gehouden. Ik heb hem direct getest zonder maar iets uit te meten of de behuizing geen contact maakte aan de pennen. Beroepsmatig kom ik dingen tegen dat ik niet snap dat het door een keuring komt. |
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? |
|
Gepost op maandag 16 Augustus 2010 16:48:33 |
 |
Voor de veiligheid, stel dat er ergens een lek is naar de behuizing. Je pakt het toestel vast met de binnenkant van je hand, met als gevolg dat je hand zich opspant. In het beste geval kom je er met de "schrik" vanaf, maar voor hetzelfde geld is het de laatste keer dat je gemeten hebt.
230V kietelt bij wijze van spreken, maar 400V is een stuk agressiever. Ik heb beide gevoeld en het is alles behalve een aangenaam gevoel.
Het is zeer deftig gemaakt en de meetpennen zullen niet snel contact maken met de behuizing. Maar door slijtage kunnen er zich situaties voordoen die je niet kunt voorspellen.
Ivm die keuring, ik kan dat best begrijpen. Je moet me maar eens uitleggen hoe het komt dat ledlampen door de Kema keuring komen, als ze zich binnen de 3 jaar zelf opstoken.
Hoe heb je die meetpennen gemaakt? |
|
|
Gepost op maandag 16 Augustus 2010 17:03:53 |
 |
Hier in belgi? heb ik geen schrik om te meten, overal zijn er aardlek beveiligers, bij het minste verlies springen die af.(voor nederland weet ik niet of die overal verplicht zijn)
De slijtage zal wel meevallen, het is niet dat het toestel dagelijks gebruikt wordt en eer die pennen slijtage gaan vertonen, er loopt maar 2 mA door, zal ik al lang op pensioen zijn.
De pennen zijn gemaakt van een koperen buis met een wanddikte van 1 mm en de pennen zijn messing (dus sterk en plooien pas onder grote kracht) en 4 mm dik. De veer die de pen laat terug veren is van een stylo.
|
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? |
|
Gepost op dinsdag 17 Augustus 2010 11:16:14 |
 |
Reddevil je zou het ook van een andere kant kunnen bekijken 
Je hebt nu weer z'n mooi ding gemaakt. wat je zo zou kunnen verkopen Waarom maak je het dan nu niet helemaal 100% af door even nog een aarde draad eraan te maken? Dan is het helemaal tip top in orde |
nu nog het nubke van schematheek :p |
|
Gepost op dinsdag 17 Augustus 2010 21:38:51 |
 |
Voor mij is het zo in orde, ik ga er geen aarding aan maken.
Het is niet voor de verkoop, als dat wel zo was dan weet ik ook wel dat een behuizing uit pvc beter is, maar of dat sterker is? |
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? |
|
Gepost op dinsdag 17 Augustus 2010 23:36:56 |
 |
Zelfs zonder aarding is reddevil volgens mij geslaagd met de allergrootste onderscheiding en ik heb ook sterk de indruk dat hij op deze site meer antwoorden geeft dan vragen stelt en dat zegt voor mij genoeg.
Slaapwel. |
|
|
Gepost op woensdag 18 Augustus 2010 10:53:21 |
 |
aah z'n vermoeden had ik al. Nadeel van een stukje tekst typen.
@calichio ik bedoelde het helemaal niet negatief! om Reddevil eens lekker af te zeiken ofzo helemaal niet!
Hij is ook idd een van de beteren.
Ik wilde alleen even zeggen: Als je het dan toch al zo ver en zo mooi hebt gemaakt. maak er dan ook nog even een aarde draadje er aan.
Wat die daar mee doet moet die verder helemaal zelf weten.
Maar dat commentaar was dus absoluut niet negatief bedoelt 
|
nu nog het nubke van schematheek :p |
|
Gepost op woensdag 18 Augustus 2010 22:44:43 |
 |
Ik wist al op voorhand dat ik sommige mensen op hun tenen ging trappen met de behuizing in aluminium te maken. Daarom neem ik ook de commentaar niet op als negatief. |
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? |
|
Gepost op maandag 23 Augustus 2010 14:38:34 |
 |
Groot gelijk heb je... Daarbij, voor de gevoelige zieltjes die graag een aarding hebben, dat ze er zelf een aanhangen of hun chaufage misbruiken...
En als je't al helemaal op safe wil spelen laat je toch gewoon een vrouw dat ding gebruiken? (niet voor te zeggen, maar ze zijn schijnt gevoeliger voor dat soort dingen ) |
Maffer dan hier kan je ze niet vinden ... || www.zatar.be |
|
Gepost op maandag 23 Augustus 2010 18:27:02 |
 |
Ik heb alleen maar lof over zijn tester op die aarding na, maar dat is zijn keuze om de tester zo te maken. Anderen (ook ik) hebben geen inspraak over hoe Reddevil zijn tester maakt, of hij moet er achter vragen.
Chauffage misbruiken als aarding kan zelfs gevaarlijk zijn, dus niet doen. |
|
|
Gepost op maandag 23 Augustus 2010 20:56:34 |
 |
Ik noem het klasse altijd mooi gebouwd zelfs zijn dak enz enz domotica stukken en zelf vind ik je maakt alles naar eigen wens nogmaals REDDEVIL je zelfbouw spullen mogen worden gezien houden zo !!!!!!!!!!!! |
|
|
Gepost op dinsdag 24 Augustus 2010 16:21:01 |
 |
Zeg Red over dat domoticaproject eigenlijk, implementeer je daar ook beveiligingen in voor als er iets fout gaat? Ik zeg nu maar iets, stel er is een kortsluiting aan je vijver. Krijg je daar melding van + schakelt de betreffende beveiliging de spanning uit? Of reken je op de zekeringkast?
Want in principe komt de verzekering toch niet tussen als er iets zelfgemaakt in kortsluiting gaat en brand veroorzaakt? |
Maffer dan hier kan je ze niet vinden ... || www.zatar.be |
|
2 » |
|
|